פילאטיס מכשירים

מה אם הייתי מספרת לכם שאפשר לעסוק בפעילות גופנית שבונה ומחזקת את הגוף, בלי להזיע וגם משפרת את הרווחה הנפשית? הכירו את פילאטיס מכשירים.
פילאטיס-מכשירים
זו עובדה ידועה שפעילות גופנית משפיעה לטובה על הנפש, בזכות שחרור אנדרופינים. לא תמיד זוכרים לציין בפנינו, שכדי להנות מהיתרון הזה יש צורך לעסוק בפעילות גופנית אינטנסיבית, כזו שמתמקדת בעיקר בפעילות לב-ריאה, כמו ריצה, אימון אינטרוולים וכדומה. מדובר בסוגי אימון שלא מתאימים לרבים

מה לפילאטיס מכשירים וחיבור גוף ונפש?

אתם חולצים נעליים וצועדים על רצפת הפרקט הנעימה לסטודיו בצבעי פסטל, מעוטר בעציצים ירוקים רעננים ותאורה עדינה. המדריכה מקבלת אתכם בחיוך רחב, ואתם מתמקמים בנוחות על מיטת הפילאטיס.
השיעור מתחיל. בשכיבה על המיטה, עיניכם עצומות וידיכם מונחות לצד הגוף על המיטה או על הבטן, אתם נושמים עמוק – שואפים אוויר מהאף מלוא הריאות, מרחיבים את הצלעות, מצמידים את חוליות הגב אחת אחת אל המזרן. ונושפים לאט החוצה. בשאיפה הבאה אתם ממלאים את הריאות ואת הבטן, מרגישים איך הגוף מתרחב ומתרוקן באיטיות מאוויר.
עכשיו, אחרי שהתנתקתם מכל מה שמתרחש מחוץ לדלת הסטודיו, נתחיל את התרגול. אולי לרגע חשבתם שעכשיו עוברים לתרגול אינטנסיבי וקצבי מול מראות מקיר לקיר ותחת אורות הפלורסנט הבוהקים, אבל לא כך הדבר. בכל תרגיל בשיעור פילאטיס מכשירים הדגש הוא על ריכוז מלא, כמעט מדיטטיבי בדיוק התנועה. נתרכז במנח, נוודא שכל איבר מונח במיקום והזווית הנכונים, שהתנועה נעשית מהמפרק וקבוצת השרירים הנכונה, שהתחושות במקום הנכון, מאתגרות, אך לא כואבות. נחזיר את הריכוז לנשימה מודעת ומתואמת עם התנועה. התנועה תהיה איטית מאוד, כשברקע המדריכה סופרת “עשר… תשע… שלוש… שתיים…
אחת… בתנועה האחרונה להחזיק לעוד ארבע, שלוש, שתיים, אחת ולשחרר…
בין התרגילים נמתח את השרירים ונאריך אותם, תוך כדי נשימה איטית ועמוקה, נרגיש איך מתרגיל לתרגיל טווחי התנועה שלנו גדלים והגוף מאפשר לנו תחושת הרפיה ונוחות עמוקה יותר בתנוחות השונות.
שיעורי פילאטיס בכלל ופילאטיס מכשירים בפרט דורשים מכם קשב מלא למדריכה, ריכוז ומחשבה על כל תרגיל.
בדרך הזו אתם נוכחים ברגע, מתמקדים בתנועות מבוקרות ובטכניקות הנשימה ומשאירים מאחור את כל הסחות הדעת ולהרפות. המודעות לגוף וההיכרות איתו, שהולכת ומעמיקה עם ההתמדה, משפרת את התפקוד הפיזי ביום יום, את התחושה הכללית ומעניקה תחושת איזון ורוגע פנימיים.
עכשיו אפשר להתחיל את היום, מדף חדש ונקי או לסיים את היום בנחת ולשקוע בשינה ערבה.

גם אם אתם לא בדיוק אוהבים פעילות גופנית, מתקשים להתמיד בתנועה בשל חוסר מוטיבציה או אהבה לתחום ומחפשים פעילות גופנית שתכניס תנועה ליום יום שלכם ותעניק לכם שלווה – לפילאטיס יתרונות רבים שהופכים אותו לספורט שאהוב (כמעט) על כולם.
תנועה שקטה, ללא קפיצות, זיעה או פעילות אירובית יכולים להתאים במיוחד גם למי שלא אוהבים “לזוז” יכניסו דיוק ליציבה יחזקו את החיבור שלכם לגוף, אימוני פילאטיס מכשירים יחזירו את הנשימה לגופכם, ולתנועה שלכם ביום יום וישפרו את איכות חייכם בכל גיל ובכל מצב בריאותי למידע נוסף השאירו לנו פרטים בטופס בתחתית העמוד ונחזור אליכם.

פילאטיס
רינת נתנאל
מאמנת פילאטיס

תוכניות אימון בפילאטיס מכשירים

במרוץ החיים, בהריון או אחרי לידה, בפנסיה או אחרי פציעה...
יש לנו שיעור שמתאים במיוחד בשבילך.