פילאטיס בהריון

במהלך ההריון משתחררים הורמונים, כמו רלקסין, שתפקידם לשחרר ולהגמיש את הרצועות והמפרקים ולאפשר לגוף שלך להתרחב ולהשתנות להכלת העובר הגדל והכנתו ללידה.
פילאטיס-בהריון
מזל טוב! בדיוק כשהסתיימו הבחילות התחילו שלל תופעות חדשות בגוף שלך שמשתנה בקצב מסחרר. פעולות שהיו פשוטות עד עכשיו כבר לא כל כך קלות וכל מיני כאבים חדשים צצים מיום ליום, כאבי אגן בתחילת ההריון ולאורכו, כאבי גב תחתון בהריון המתקדם יותר ואפילו כאבים בכפות הרגליים והברכיים. ההריון גורם לסדרה של שינויים במערכת השרירים והשלד בגוף שלך כדי להכיל את העובר המתפתח ולהתכונן ללידה. במאמר הזה נבין את השינויים האלה, את חלק מהכאבים שנגרמים כתוצאה מהם וגם כמה תרגילים שתוכלי לבצע בבית כדי להקל על הכאבים ולהכין את גופך להתקדמות ההיריון והלידה. במהלך ההריון משתחררים הורמונים, כמו רלקסין, שתפקידם לשחרר ולהגמיש את הרצועות והמפרקים ולאפשר לגוף שלך להתרחב ולהשתנות להכלת העובר הגדל והכנתו ללידה. בעוד שההתרחבות חשובה מאוד באזור האגן, הצלעות ועמוד השדרה – הגמשת המפרקים והרצועות מתרחשת בכל הגוף ומעלה את הסיכון לפציעות. חיזוק שרירי הגוף יסייע בתמיכה במפרקים, הגנה עליהם ומניעת פציעות ולכן ספורט בהריון מומלץ מאוד, באישור הרופא שלך כמובן.

כאבי אגן בהריון

השינויים המשמעותיים ביותר במהלך ההיריון מתרחשים באזור האגן. הרצועות והמפרקים באגן מוגמשים כתוצאה מהפרשת הורמון הרלקסין והורמונים נוספים ועצמות האגן מתרחקות האחת מהשנייה כדי לספק את המרחב הדרוש לתינוק לרדת לתוך תעלת הלידה במהלך הצירים והלידה. הגמשת מפרקי האגן והלחץ ההולך.
וגדל שמופעל עליו בעקבות משקל העובר גורמים לכאבים באזור באופן טבעי כאבים חזקים מאוד באזור הקדמי של האגן ואף הקרנות כאב לירכיים, למפשעות ולרצפת האגן יכולים לנבוע גם מסימפיזיוליזיס (התרחבות יתר של האגן בנשים בהריון) ולכן במקרים של כאב חמור וחד, קושי בהליכה וכדומה- יחזקו את שרירי התייעצי עם הרופא שלך. בסרטון הבא אני מדגימה מספר תרגילים שיקלו על הכאבים באגן, רצפת האגן שלך ויעזרו להקל על הכאבים במהלך ההריון ולהקלה בלידה.

כאבי גב בהריון

היריון יכול להוביל לשינויים בצורת עמוד השדרה ולהגדלת הקשת המותנית שמפצה על שינוי מרכז הכובד שלך שעובר קדימה. השינויים האלו עלולים לאמץ ולקצר את השרירים הזוקפים של עמוד השדרה ולגרום לכאבי גב במהלך ההיריון. כדי להקל על כאבי הגב ולחזק אותו הכנתי לך מספר תרגילים בסרטון הבא.

כאבים בכפות הרגליים בהריון

תופעה נפוצה נוספת היא שינויים בגודל או בצורת כף הרגל בעקבות השפעות ההורמונים והמשקל הנוסף
שמתווסף לגוף עם ההריון. אי נוחות, כאבים, בצקות ועוד כאבים שונים בכפות הרגליים, בקרסוליים ובברכיים – על כולם ניתן להקל בעזרת התרגילים שאציג בסרטון הבא שיעזרו לך גם לשפר את היציבה של הרגליים ומניעת נזקים עתידיים.

 

שמירה על אורח חיים בריא, כולל פעילות גופנית סדירה ויציבה נכונה, הפיזיים הקשורים להריון. אימון פילאטיס מכשירים מאפשר עבודת חיזוק של השרירים מצד אחד ומתיחות מצד , בלי להעמיס על המפרקים. פילאטיס מכשירים שם דגש רב על חיזוק ושליטה על שרירי הליבה– מה שיכול שני לסייע בלידה וגם להקל על מצבים שונים שמתרחשים בהריון, כמו סימפיזיוליזיס. אם את מרגישה שאת צריכה מסגרת והשגחה מקצועית לחיזוק הגוף והקלה על הכאבים בזמן ההריון, פילאטיס מכשירים יכול להיות פתרון
מצוין עבורך. תוכלי לקרוא על כך יותר כאן.

רק בריאות ולידה קלה!
רינת נתנאל

פילאטיס
רינת נתנאל
מאמנת פילאטיס

תוכניות אימון בפילאטיס מכשירים

במרוץ החיים, בהריון או אחרי לידה, בפנסיה או אחרי פציעה...
יש לנו שיעור שמתאים במיוחד בשבילך.